top of page

ПОСЛУГИ

Програмне забезпечення ВНПС «Фінансовий світ» дозволяє:

  1. Здійснити переказ (платіж) готівкових коштів без відкриття рахунку через структурні підрозділи та платіжні термінали  членів ВНПС в межах платіжної системидля:

    • оплати послуг (житлово-комунальних, телекомунікаційних, в т.ч. послуг стільникового зв’язку тощо) на рахунки  юридичних осіб та/ або фізичних осіб-підприємців, з якими членами ВНПС, Розрахунковим банком  або Платіжною організацією укладені договори про приймання платежів на їх користь;

    • оплати товару на рахунки  юридичних осіб та/ або фізичних осіб-підприємців, з якими членами ВНПС, Розрахунковим банком  або Платіжною організацією укладені договори про приймання платежів на їх користь;

    • поповнення  власного рахунку  в банку, що є членом ВНПС;

    • погашення заборгованості за кредитом  (відсотками за ним), отриманим в  в фінансових  установах (банківських та небанківських);

    • зарахування на рахунки юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у випадках передбачених законодавством України.

  2. Здійснити  переказ (платіж) готівкових коштів за межі платіжної системи на рахунки фізичних та юридичних осіб через структурні підрозділи та платіжні термінали  членів ВНПС  для:

    • оплати послуг (житлово-комунальних, телекомунікаційних, в т. ч. послуг стільникового зв’язку тощо) на рахунки  юридичних осіб та/або фізичних осіб-підприємців, з якими членами ВНПС, Розрахунковим банком  або Платіжною організацією укладені договори про приймання платежів на їх користь;

    • оплати товару на рахунки  юридичних осіб та/або фізичних осіб-підприємців, з якими членами ВНПС, Розрахунковим банком або Платіжною організацією укладені договори про приймання  платежів на їх користь;

    • погашення  заборгованості за кредитом  (відсотками за ним), отриманим  фінансових установах (банківських та небанківських).

  3. Здійснити переказ (платіж) з використанням спеціальних платіжних засобів інших платіжних систем через структурні підрозділи та платіжні термінали  членів ВНПС   для:

    • оплати послуг (житлово-комунальних, телекомунікаційних, в т.ч. послуг стільникового зв’язку тощо) на рахунок  юридичних осіб та/або фізичних осіб-підприємців, з якими членами ВНПС, Розрахунковим банком або Платіжною організацією укладені договори на обслуговування цих платіжних засобів;

    • оплати товару на рахунок  юридичних осіб та/або фізичних осіб-підприємців, з якими членами ВНПС, Розрахунковим банком або Платіжною організацією укладені договори на обслуговування цих платіжних засобів;

    • поповнення  власного рахунку  в банку ;

    • погашення  заборгованості за кредитом  (відсотками за ним), отриманим в фінансових установах (банківських та небанківських).

  4. Здійснити переказ готівкових коштів без відкриття рахунку фізичною особою через структурний підрозділ члена ВНПС для видачі готівкою інший фізичній особі (без відкриття рахунку) через структурний підрозділ члена ВНПС в межах платіжної системи. Виплата переказу може бути здійсненна протягом 15-20 хвилин з моменту його ініціації.

  5. Операції з переказу коштів (прийому платежів) через платіжні термінали членів ВНПС, що здійснюються протягом одного операційного дня для фізичної особи,мають обмеження за сумою:

    • для готівкових операцій (поповнення рахунку, погашення кредиту, платіж на ім’я юридичної особи, фізичної особи - підприємця) – до 5 000 гривень.

    • операції з переказу фізичними особами готівкових коштів для подальшої виплати готівкою здійснюються через структурні підрозділи членів ВНПС і їх сума не  може перевищувати  50 000 гривень  протягом одного операційного дня.

  6. Розрахунки за здійсненними  переказами проводяться в межах залишку коштів на рахунках членів ВНПС у Розрахунковому банку, або за рахунок кредиту (овердрафту) Розрахункового банку або Платіжної організації до 12 години наступного робочого дня.

ПЕРЕКАЗ КОШТІВ БЕЗ ВІДКРИТТЯ РАХУНКУ

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УКРАЇНСЬКА ПЛАТІЖНА СИСТЕМА» (далі – Платіжна установа. Скорочене найменування: ТОВ «УКРАЇНСЬКА ПЛАТІЖНА СИСТЕМА». Код за ЄДРПОУ 35780941. Місцезнаходження: 04080, Україна, м. Київ, вул. Межигірська, 82а, корп. Б, офіс 309), має право надавати фінансові платіжні послуги з переказу коштів без відкриття рахунків у національній валюті (далі – переказ коштів) на підставі відповідної ліцензії виданою рішенням Національного банку України за № 21/771-рк від 29.04.2023р. (дата включення Платіжної установи до Реєстру) – запис 11 у Реєстрі платіжної інфраструктури(Реєстр), інформація з Реєстру про видані ліцензії на надання фінансових платіжних послуг розміщена для ознайомлення на вебсторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку України

 

ТОВ «УКРАЇНСЬКА ПЛАТІЖНА СИСТЕМА» є оператором ВНУТРІШНЬОДЕРЖАВНОЇ ПЛАТІЖНОЇ СИСТЕМИ «ФІНАНСОВИЙ СВІТ» (далі – ВПС або платіжна система), що зареєстрована Національним банком України 16.07.2009р., відомості про яку внесені Національним банком України до Реєстру платіжної інфраструктури та оприлюднені ним на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку України Дата включення ТОВ «УКРАЇНСЬКА ПЛАТІЖНА СИСТЕМА» як оператора ВПС згідно Реєстру - 16.07.2009р.

 

Для надання послуг з переказу коштів ТОВ «УКРАЇНСЬКА ПЛАТІЖНА СИСТЕМА» має намір використовувати (наразі не використовує):

  • платіжний сервіс(вебсайт) в мережі Інтернет: https://easypay.ua;

  • платіжний(мобільний) застосунок: - easypay;

  • програмно-технічні комплекси самообслуговування (далі – ПТКС), за наявності яких їх місця розташування буде зазначено на цій вебсторінці цього вебсайту. Режим роботи ПТКС буде розміщено та відображатиметься користувачам на екранах ПТКС. Наразі ПТКС відсутні та не використовуються Платіжною установою.

 

Під час надання послуг з переказу коштів Платіжна установа буде використовувати наступні торговельні марки:

ФІНАНСОВИЙ СВІТ – свідоцтво на знак для товарів і послуг № 166731, видане Платіжній установі 11 лютого 2013 року. Відповідні відомості розміщеною та можна переглянути на офіційному вебсайті згідно Ліцензійного договору.

 

Відокремлені підрозділи (пункти надання фінансових послуг) в Платіжної установи відсутні.

 

Прядок та умови надання платіжної послуги з переказу коштів без відкриття рахунку у національній валюті визначено договором та Правилами Платіжної установи про переказ коштів (переглянути).

 

До укладання договору про надання платіжних послуг з переказу коштів без відкриття рахунку користувачу необхідно уважно ознайомитися з інформацію, визначеною ч.1 ст.30 Закону України «Про платіжні послуги», що надається Платіжною установою на безоплатній основі шляхом доступу до вебсторінок цього вебсайту Платіжної установи.

 

Надання послуг з переказу коштів здійснюється ТОВ «УКРАЇНСЬКА ПЛАТІЖНА СИСТЕМА» на підставі договору про надання послуг з переказу коштів (далі – договір), що укладається шляхом приєднання:

 

1. користувачів – суб’єктів господарювання до:

Користувачі – суб’єкти господарювання укладають з Платіжною установою договір про надання послуг з переказу коштів в простій письмовій формі, умови якого погоджуються між Платіжною установою та користувачем – суб’єктом господарювання до моменту його укладання.

 

2. користувачів – фізичних осіб до: Публічної пропозиції на укладення договору про надання фінансових платіжних послуг з переказу коштів без відкриття рахунку.

Інформація про строк дії договору, порядок внесення змін та доповнень до договору, умови припинення договору, викладена по його тексту, що розміщений на цій вебсторінці за вищевикладеними посиланнями. Збільшення фіксованої процентної ставки(розміру комісії) за договором без письмової згоди споживача фінансової послуги заборонено.

 

Договір з користувачем- фізичною особою є укладеним після надання ним «Згоди з умовами договору» (яка є наданою користувачем, у разі вчинення ним усіх дій по ініціюванню платіжної операції та надання ним згоди Платіжній установі на виконання платіжної операції):

- при ініціюванні переказу коштів в готівковій формі за допомогою ПТКС:

  • ознайомлення платником(ініціатором) з інформацією та умовами договору про надання фінансових платіжних послуг з переказу коштів без відкриття рахунку;

  • заповнення та надання платником(ініціатором) всіх реквізитів платіжної інструкції за допомогою інтерфейсу ПТКС(відображаються користувачу на моніторі ПТКС при ініціюванні ним кожного окремого переказу коштів) – надання платіжної інструкції користувачем до Платіжної установи;

  • внесення платником(ініціатором) готівки до ПТКС;

  • обрання(натискання) платником(ініціатором) в меню, що відображається на моніторі ПТКС, програмної кнопки «Оплатити» або «Сплатити», тощо - згода на виконання платіжної операції/згода з умовами договору(в електронній формі).

 

- при ініціюванні переказу коштів в готівковій формі в пункті надання фінансових послуг(за наявності): у разі надання платником(ініціатором) заповненої підписаної ним особисто платіжної інструкції працівнику Платіжної установи, що містить всі необхідні реквізити для виконання переказу коштів без відкриття рахунків та надання платником(ініціатором) відповідної суми готівки в касу Платіжної установи/до ПТКС - згода на виконання платіжної операції/згода з умовами договору(в паперовій формі).

 

- при ініціюванні переказу коштів в безготівковій формі з використанням електронного платіжного засобу:

ознайомлення платником(ініціатором) з інформацією та умовами договору про надання фінансових платіжних послуг з переказу коштів без відкриття рахунку;

заповнення та надання платником(ініціатором) всіх реквізитів платіжної інструкції (введення даних електронного платіжного засобу платника та/або отримувача(в тому числі шляхом сканування QR-коду або з використанням відповідних функцій платіжного пристрою) за допомогою інтерфейсу платіжного сервісу(вебсайт) в мережі Інтернет https://easypay.ua або платіжного(мобільного) застосунку easypay, або ПТКС (відображаються користувачу при ініціюванні ним кожного окремого переказу коштів);

обрання(натискання) платником(ініціатором) в меню, що відображається на моніторі пристрою, програмної кнопки «Оплатити» або «Сплатити», тощо. Введення платником(ініціатором) оtp-коду, отриманого ним від банка-емітента електронного платіжного засобу, для підтвердження виконання цього переказу коштів (якщо це передбачено умовами договору між еквайром та Платіжною установою) – згода на виконання платіжної операції/згода з умовами договору(в електронній формі).

 

Переглянути форму платіжної інструкції на переказ готівки, що надається користувачем до Платіжної установи як відповідному учаснику ВПС, згідно порядку та зразку, визначеному правилами роботи.

 

Відкликання згоди платника на виконання платіжної операції (право користувача на відмову від договору, строк і інші умови використання цього права):

Згода на виконання платіжної операції (пов’язаних між собою платіжних операцій) може бути відкликана платником у будь-який час, але не пізніше настання моменту безвідкличності платіжної інструкції. У разі відкликання згоди на виконання платіжної операції така платіжна операція вважається неакцептованою. У разі відкликання згоди на виконання пов’язаних між собою платіжних операцій такі подальші виконані платіжні операції вважаються неакцептованими.

 

Платіжна інструкція може бути відкликана тільки в повній сумі:

  •  платником - до моменту списання коштів з рахунку платника;

  • платником - до настання дати валютування(зазначена платником у платіжній інструкції дата, починаючи з якої кошти, що становлять суму платіжної операції і переказані платником отримувачу, переходять у власність отримувача), за умови надання розпорядження про відкликання платіжної інструкції до кінця операційного часу 00:00 год., що передує даті валютування.

Після списання коштів з рахунку платника або настання дати валютування платіжної інструкції для ініціатора настає момент безвідкличності платіжної інструкції.

 

Платіжна установа не має права виконувати платіжну операцію, якщо платіжна інструкція відкликана.

 

Для відкликання платіжної інструкції користувач надає Платіжній установі розпорядження. Що може надаватися в електронному вигляді, що підписане кваліфікованим електронним підписом платника, на електронну пошту call-center@easypay.ua або в паперовій формі, шляхом надсилання відповідного листа на адресу місцезнаходження Платіжної установи: 04080, Україна, м. Київ, вул. Межигірська, 82а, корп. Б, офіс 309, або в інший спосіб, що забезпечить отримання Платіжною установою цього розпорядження, в т.ч. визначеному Внутрішніми правилами про переказ коштів Платіжної установи.

Надавач платіжних послуг фіксує дату і час отримання ним розпорядження про відкликання платіжної інструкції в операційно-обліковій системі, при цьому з відкликанням платіжної інструкції одночасно відкликається згода платника на виконання платіжної операції (за наявності), а в разі відкликання згоди платника на виконання платіжної операції - платіжна інструкція. Настання моменту безвідкличності платіжної інструкції в платіжній системі може визначатися правилами відповідної платіжної системи, учасником якої є Платіжна установа.

 

Платіжна установа має право відмовити користувачу у прийнятті наданої ним платіжної інструкції лише за наявності законних підстав для відмови. У цьому разі Платіжна установа негайно повідомляє про це платника(ініціатора) із зазначенням причини відмови та обов’язковим посиланням на норми законодавства. У разі відмови Платіжної установи у прийнятті наданої платником(ініціатором) платіжної інструкції з будь-яких причин така платіжна інструкція вважається неприйнятою до виконання. Платіжна установа несе передбачену законодавством відповідальність за шкоду, заподіяну платнику(ініціатору) у разі відмови у прийнятті наданої ним платіжної інструкції без законних підстав.

 

Надавач платіжних послуг вважається таким, що виконав належним чином платіжну операцію, якщо така операція виконана на користь отримувача відповідно до унікального ідентифікатора, зазначеного ініціатором у платіжній інструкції.

 

Робочий час працівників Платіжної установи:

Пн — Пт: 9:00 - 18:00

Обідня перерва: 13:00 - 14:00

Субота, Неділя: вихідні

 

Платіжна установа приймає платіжні інструкції та інші розпорядження користувача в операційний час протягом операційного дня, який:

  • для ініціювання платником/ініціатором платіжних операцій на вебсайтах встановлено з 00 години 00 хвилин 00 секунд за київським часом до 23 години 59 хвилин 59 секунд за київським часом поточної доби;

  • для ініціювання платником-суб’єктом господарювання платіжної операції, шляхом подання Реєстру виплат встановлено з 00 години 00 хвилин 00 секунд за київським часом до 23 години 59 хвилин 59 секунд за київським часом поточної доби;

  • для виконання платіжних операцій на користь отримувача встановлено з 00 години 00 хвилин 00 секунд за київським часом до 23 години 59 хвилин 59 секунд за київським часом поточної доби, при цьому цей діапазон може бути скорегований операційним днем банку, який становить з 9.00 до 17.00 з понеділка по четвер, та з 9.00 до 16.00 у п’ятницю.

 

Ліміти (обмеження) використання платіжних інструментів (платіжних карток), для ініціювання безготівкових переказів з використанням реквізитів платіжних карток у пунктах надання фінансових послуг та/або на веб-сайтах в мережі Інтернет встановлюються банками-емітентами/банками-еквайрами/платіжними системами, зокрема але не виключно:

  • максимальна сума переказів по одній платіжній картці протягом одного календарного дня може складати до 29 999 грн. 99 коп. , у випадках, передбачених ст.14, Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон про ПВК/ФТ). Або від 30 000 грн. 00 коп. до 400 000грн. 00 коп., для платників(ініціаторів)/отримувачів, у випадках, передбачених ст.14 Закон про ПВК/ФТ (за відсутності інших підстав для відмови) згідно Закону про ПВК/ФТ;

  • максимальна кількість переказів по одній платіжній картці протягом одного календарного дня може складати до 10 тощо операцій.

 

Надання послуг з переказу коштів користувачам здійснюється Платіжною установою виключно в національній валюті – гривні на всій території України, за виключенням: тимчасово окупованих територій, що тимчасово не контролюються українською владою; території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь у зв'язку з прийняттям Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014, № 1207-VII; населених пунктів Донецької та Луганської областей, що розміщені на території проведення Операції об'єднаних сил (ООС) на яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження.

 

Строк виконання Платіжною установою переказу коштів, що ініційований користувачем, визначається згідно ч.6, 7 ст.47 Закону України «Про платіжні послуги» в умовах договору про надання послуг з переказу коштів, що укладається між Платіжною установою та користувачем – до 3-х операційних днів, якщо інший строк не визначений правилами роботи платіжної системи, учасником якої є Платіжна установа та умовами договору, укладеного між Платіжною установою та користувачем.

 

Факт надання Платіжною установою послуг користувачу з переказу коштів підтверджується: розрахунковим-касовим документом (квитанцією, чеком тощо), що видається користувачу-фізичній особі; актом наданих послуг, що складається згідно умов укладеного між Платіжною установою та суб’єктом горювання, договору; іншим документом, який формується/складається та надається відповідно до вимог нормативних актів Національного банку України.

 

Вартість послуг Платіжної установи з переказу коштів (тарифи, комісійна винагорода та збори, які користувач має сплатити Платіжній установі за надання йому обраної ним послуги з переказу коштів) розраховується в залежності від виду та суми переказу коштів, а також способу ініціювання платежу та становить:

 

1) для фізичних осіб – платників (ініціаторів):

від 0,00 до 1000,00 гривень за виконання Платіжною установою кожного окремого переказу коштів, ініційованого надання фізичною особою-платником(ініціатором). Остаточна сума якої надається шляхом її надання(демонстрації) цій фізичній особі-платнику(ініціатору):

  • на моніторі ПТКС, до моменту надання фізичною особою-платником(ініціатором) згоди на укладання договору та несення готівкових коштів до ПТКС – для переказів, що ініціюються в готівковій формі;

  • на вебсайті в мережі Інтернет https://easypay.ua (в т.ч. при використанні платіжного(мобільного) застосунку easypay), до моменту надання фізичною особою-платником(ініціатором) згоди на укладання договору – для переказів, що ініціюються в безготівковій формі.

 

2) для суб’єктів господарювання:

визначається умовами договору, що укладається суб’єктом господарювання з Платіжною установою та яка може становити до 1000,00 гривень за виконання Платіжною установою кожного окремого переказу коштів, якщо інше не погоджено між суб’єктом господарювання та Платіжною установою в договорі.

 

Надання Платіжною установою послуг з переказу коштів користувачам здійснюються без залучення комерційних агентів.

 

Інформація про види переказів коштів, до надання користувачам яких залучені надавачі платіжних послуг-посередники:

  • перекази коштів, що ініціюватимуться користувачами з використанням реквізитів електронних платіжних засобів, для їх зарахування на рахунки отримувачів, виконуються Платіжною установою з залученням банків-еквайрів(посередників) в рамках міжнародних платіжних систем MasterCard International та Visa International, а також внутрішньодержавної платіжної системи Національна платіжна система «Український платіжний простір» (ПРОСТІР) (карткові платіжні системи) – наразі такі відсутні.

  • перекази коштів, що виконуються в платіжній системі (далі – платіжна система), оператором якої є Платіжна установа, зараховуються на рахунки отримувачів розрахунковим банком платіжної системи АТ «ОЩАДБАНК», код за ЄДРПОУ 00032129 та АКБ "ІНДУСТРІАЛБАНК", код за ЄДРПОУ 13857564.

 

Перелік отримувачів коштів (юридичних осіб), на користь яких здійснюються перекази коштів та з якими Платіжною установою укладені відповідні договори:

АТ КБ «ПРИВАТБАНК»

 

Механізм захисту прав користувача та порядок врегулювання спірних питань, що можуть виникати у процесі надання послуг з переказу коштів:

Усі спірні питання та/або розбіжності, що виникають між Платіжною установою та користувачами, вирішуються шляхом взаємних консультацій та переговорів між ними.

 

У випадку неможливості врегулювання спорів між Платіжною установою та користувачами шляхом переговорів, для їх вирішення користувач може звернутися до компетентного державного органу, який Україні здійснює державне регулювання діяльності Платіжної установи, або суду, згідно чинного законодавства.

 

Переглянути порядок взаємодії зі споживачами фінансових послуг та порядок розгляду звернень споживачів.

 

Переглянути порядок і процедури захисту персональних даних споживачів.

 

Контактна інформація Платіжної установи, для звернень користувачів послуг з переказу коштів:

Адреса Платіжної установи: 04080, Україна, м. Київ, вул. Межигірська, 82а, корп. Б, офіс 309.

Контактний номер телефону: 0 800 60 30 03 (безкоштовно з будь-якого номера по Україні).

Електронна пошта: call-center@easypay.ua

 

Заходи безпеки:

Інформація про зобов’язання користувача щодо забезпечення ним збереження платіжних інструментів та індивідуальної облікової інформації:

Користувач зобов’язаний надійно зберігати та в жодному разі не розголошувати і не передавати третім особам:

  • індивідуальну облікову інформацію(паролі/отп-паролі(одноразовий пароль)/коди, отримані від Платіжної установи; обліковий ідентифікатор користувача(набір цифр(інших знаків), згенерований автоматизованою системою Установи верифікованому користувачу, що ідентифікує особу користувача в системі обліку клієнтів Платіжної установи, та використовується для отримання платіжних послуг Платіжної установи); інші дані, використання яких дозволяє ініціювати платіжні послуги з переказу коштів без відкриття рахунку, в т.ч. з використанням електронного платіжного засобу, емітованого користувачу емітентом електронних платіжних засобів(не розголошувати ПІН-код, слово – пароль, CVV2/CVC2-код, отп-паролі, не розголошувати реквізити платіжної картки, не вчиняти інші дії, визначені емітентом електродного платіжного засобу, законним держателем якого є користувач), які використовуються ним для ініціювання платіжної операції;

  • засоби (мобільної SIM-картки із фінансовим номером телефону(далі – фінансовий номер телефону), що використовується ним для ініціювання платіжних операцій через Платіжну установу; пристрою з встановленою SIM-карткою мобільного номеру телефону, на який здійснюється надсилання паролів/кодів, іншої інформації; електронні платіжні засоби(платіжні картки), видані користувачу емітентом електронних платіжних засобів; тощо), які використовуються ним для ініціювання платіжної операції.

 

У випадку втрати користувачем індивідуальної облікової інформації, що надана йому Платіжною установою/мобільної SIM-картки із фінансовим номером телефону(далі – фінансовий номер телефону) або пристрою на якому вона використовувалася, що використовується ним для ініціювання платіжних операцій через Платіжну установу або виникнення у користувача підозри, що вони могли бути втрачені, або виникнення ризику їх несанкціонованого використання, користувач зобов'язаний негайно виконати одну з таких дій:

  • звернутися до Платіжної установи за телефоном: 0 800 60 30 03 (безкоштовно з будь-якого номера по Україні) і заявити про такий факт;

  • звернутися до Платіжної установи шляхом надіслання повідомлення на електронну пошту call-center@easypay.ua

 

Інформація про процедури проведення заходів, спрямованих на запобігання невиконанню або неналежному виконанню платіжних операцій, а також про відповідальність Платіжної установи у разі невиконання або неналежного виконання платіжних операцій:

 

Платіжна установа, має право(а у випадках визначених законодавством зобов’язана) ухвалити рішення про:

  • зупинення здійснення платіжної операції з переказу коштів, що ініційовані користувачем, від якого отримано повідомлення про втрату індивідуальної облікової інформації/засобів користувача, що використовуються ним для ініціювання платіжних операцій з переказу коштів через Платіжну установу;

  • припинення або зупинення платіжної операції з переказу коштів в разі відсутності даних про платника (ініціатора переказу) та/або отримувач та/або недостатності/некоректності інформації, якою повинна супроводжуватися фінансова операція з переказу коштів у випадках, передбачених статтею 14 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення";

  • зупинення здійснення підозрілої фінансової (фінансових) операції (операцій), відмовитися від проведення підозрілої фінансової операції, а також застосувати інші застережні заходи;

  • здійснення додаткової ідентифікації користувача шляхом перевірки його документів, в т.ч. шляхом отримання такої інформації від користувача/отримувача переказу коштів або з інших офіційних джерел(за наявності).

 

У разі виконання помилкової, неналежної, неакцептованої платіжної операції або виконання платіжної операції з порушенням установлених законом строків, Платіжна установа на запит користувача, якого вона обслуговує, невідкладно вживає заходів для отримання всієї наявної у Платіжної установи інформації про платіжну операцію та надає її користувачу без стягнення плати, згідно чинного законодавства.

 

У разі помилкового переказу коштів з карткового рахунку клієнта, що стався з вини Платіжної установи,

 

Платіжна установа несе відповідальність перед користувачами за невиконання або неналежне виконання платіжних операцій з переказу коштів відповідно до закону та умов укладеного з ним договору, якщо не доведе, що платіжні операції виконані Платіжною установою належним чином.

 

Інформація про процедури взаємодії між Платіжною установою та користувачем на випадок шахрайства (підозри шахрайства) або загрози безпеці виконання платіжної операції:

 

Якщо користувачу стало відомо про факти шахрайства/підозри на здійснення шахрайських дій з використанням послуг Платіжної установи/дії, як мають ознаки шахрайства з платіжними даними/персональними даними/ індивідуальною обліковою інформацією користувача, та/або користувач втратив платіжну картку та/або заблокував її з причин підозр щодо несанкціонованого доступу третіх осіб, про дзвінки/SMS-повідомлення/повідомлення, надіслані у месенджери тощо від третіх осіб щодо намагання отримати інформацію, яка дає змогу ініціювати платіжні операції через Платіжну установу, користувач має негайно повідомити про це Платіжну установу:

- звернутися до Платіжної установи за телефоном: 0 800 60 30 03 (безкоштовно з будь-якого номера по Україні) і заявити про такий факт;

- звернутися до Платіжної установи шляхом надіслання повідомлення на електронну пошту call-center@easypay.ua

 

Користувач повинен вказати прізвище ім’я та по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків, контактний номер телефону, за необхідності пройти верифікацію його особи(за необхідності) та описати ситуацію, що виникла\про яку стало відомо.

 

Інформація про процедури взаємодії між Платіжною установою та користувачем у разі здійснення неакцептованих, помилкових, неналежних платіжних операцій та порядок звернення користувача за відшкодуванням збитків, завданих у результаті платіжних операцій, проведених Платіжною установою:

В разі здійснення користувачем неакцептованих, помилкових, неналежних платіжних операцій, користувач зобов’язаний повідомити про це Платіжну установу шляхом:

  • звернутися до Платіжної установи за телефоном: 0 800 60 30 03 (безкоштовно з будь-якого номера по Україні) і заявити про такий факт;

  • звернутися до Платіжної установи шляхом надіслання повідомлення на електронну пошту call-center@easypay.ua

Оригінали юридично важливої кореспонденції/їх належно засвідчені копії можуть надсилатися:

  • в паперовому вигляді особисто або на адресу Платіжної установи 04080, Україна, м. Київ, вул. Межигірська, 82а, корп. Б, офіс 309;

  • в електронному вигляді, засвідчені особистим кваліфікованим електронним підписом/електронним підписом користувача на електронну пошту call-center@easypay.ua або особисто, шляхом надання працівнику Платіжної установи цієї інформації з носія інформації, тощо;

Платіжна установа в обов’язковому порядку розглядає заяви (повідомлення) користувачів щодо помилкових, неналежних, неакцептованих платіжних операцій, ініційованих через Платіжну установу, надає користувачу можливість одержувати інформацію про хід розгляду заяви (повідомлення) і повідомляти в письмовій формі про результати розгляду заяви (повідомлення) у строк, що не перевищує строк, передбачений законом для розгляду звернень (скарг) громадян.

 

Архів умов та інформаційних повідомлень:

 

Внутрішні правила про переказ коштів, затверджені наказом Генерального директора Платіжної установи № 3/4 – ОД від 11.07.2023, що діяли з 11.07.2023 до 29.08.2024 включно (дата втрати чинності 30.08.2024р.).

 

Публічна пропозиція(оферта) на укладення договору про надання послуг з переказу коштів, затверджена наказом 12-Од від 23.11.2021 року, що діяла з 23.11.2021р. до 11.03.2024р.(дата втрати чинності).

Контактна інформація органу, який здійснює державне регулювання щодо діяльності Платіжної установи:

 

Національний банк України

адреса: 01601, Київ, вул. Інститутська, 9

тел: 0-800-505-240

e-mail: nbu@bank.gov.ua

Посилання на розділ “Захист прав споживачів” на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку

 

Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві

адреса: 04053, м. Київ, вул. Некрасовська, 10/8

тел. (044) 486-54-86

e-mail: info@kyiv-dpss.gov.ua

 

Ознайомитись з іншою інформацією про ТОВ «УКРАЇНСЬКА ПЛАТІЖНА СИСТЕМА», що підлягає оприлюдненню згідно законодавства, користувач може на інших вебсторінках цього вебсайту Платіжної установи.

УMOВИ УЧАСТІ У ПЛАТІЖНІЙ СИСТЕМІ

Учасниками ВНУТРІШНЬОДЕРЖАВНОЇ ПЛАТІЖНОЇ СИСТЕМИ «ФІНАНСОВИЙ СВІТ» (далі – Фінансовий Світ або Платіжна система або ВПС), оператором якої є ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УКРАЇНСЬКА ПЛАТІЖНА СИСТЕМА» (далі – Оператор), можуть бути(є) виключно надавачі платіжних послуг, що отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, а також банки, що отримали банківську ліцензію та уклали договір з Оператором про приєднання до ВПС у якості Учасника ВПС, та які:

  • здійснюють діяльність у відповідності до вимог чинного законодавства;

  • мають власний веб-сайт, що містить інформацію, що підлягає розкриттю згідно вимог нормативних актів;

  • мають внутрішні документи, що визначають порядок надання ним послуг з переказу коштів, положення яких не суперечать чинному законодавству та Правилам роботи платіжної системи Фінансовий Світ (далі – Правила);

  • мають всі інші внутрішні документи, що повинні бути в учасника Платіжної системи у відповідності до діючих нормативних актів, в т.ч. але не виключно, що передбачені законодавством про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;

  • дотримуються та виконують економічні нормативи, що встановлені регулятором для діяльності надавача платіжних послуг;

  • не перебувають в процесі припинення та діяльність яких не створює загроз для безперебійного функціонування платіжної системи Фінансовий Світ;

  • відповідають іншим вимогам, що визначені чинним законодавством.

 

Оператор не накладає ніяких обмежень на участь у платіжній системі Фінансовий Світ.

 

Надавач платіжних послуг, який відповідно до законодавства України має право здійснювати переказ коштів, для участі у Платіжній системі подає Оператору відповідну заяву.

Після направлення надавачем платіжних послуг на адресу Оператора заяви про приєднання до платіжної системи Фінансовий Світ у якості учасника, Оператор протягом 30 днів укладає з ним договір про конфіденційність, який визначає права й обов‘язки надавача платіжних послуг у відношенні до будь-якої інформації, що стала їй відомою або передається Оператором на етапі підготовчої роботи при приєднанні до Платіжної системи.

Після укладення договору про конфіденційність, потенційний учасник Платіжної системи подає Оператору наступні документи:

  • анкету (опитувальник) юридичної особи для забезпечення вимог у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;

  • копію Статуту надавача платіжних послуг. Якщо актуальна редакція статуту оприлюднена на порталі електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, статут у паперовій формі не подається, а подається - копію опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії, в якому зазначено код доступу до результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації;

  • копію свідоцтва про реєстрацію фінансової установи (для небанківських фінансових установ);

  • копію витягу з Державного реєстру фінансових установ про видачу ліцензії для здійснення діяльності з надання фінансових послуг, що містить відомості про рішення Національного банку України про видачу ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку (для небанківських фінансових установ);

  • копію банківської ліцензії (для банків);

  • копію внутрішніх правил, які регулюють порядок проведення операцій з переказу коштів (для небанківських фінансових установ);

  • фінансову звітність юридичної особи, складену відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності за попередній рік, а для надавачів платіжних послуг, що здійснюють господарську діяльність строком до 1 року, за попередній звітний період;

  • висновок аудитора (аудиторської фірми), відомості щодо якого (якої) включені до відповідного реєстру аудиторів та аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ, складений за підсумками проведеної перевірки достовірності та повноти річної фінансової звітності, її відповідності міжнародним стандартам фінансової звітності;

  • інші документи на вимогу Оператора, в т.ч., але не виключно, з метою підтвердження виконання економічних нормативів діяльності надавача платіжних послуг.

 

Копії документів засвідчуються підписом уповноваженої особи надавача платіжних послуг/банку та скріпляються печаткою юридичної особи (у разі її наявності).

 

Після подання повного пакету документів Оператор розглядає ці документи та вирішує питання про надання юридичній особі статусу учасника платіжної системи Фінансовий Світ.

Оператор протягом 30 (тридцяти) календарних днів із дати одержання заяви про приєднання до платіжної системи Фінансовий Світ письмово повідомляє юридичну особу за адресою, яка вказана в заяві, про дозвіл на прийняття надавача платіжних послуг до складу учасників Платіжної системи, а у разі відмови - про причини відмови.

Учасник платіжної системи Фінансовий Світ свою участь в роботі Платіжної системи оформляє шляхом укладання:

  • договору приєднання до платіжної системи Фінансовий Світ у якості учасника;

  • договору про конфіденційність;

  • договору про відкриття поточного рахунку у Розрахунковому банку;

  • договору між прямим та непрямим учасником. Договору про проведення розрахунків за операціями інших учасників у Платіжній системі.

 

Протягом одного місяця з моменту отримання дозволу на прийняття надавача платіжних послуг у учасники до Платіжної системи, надавач платіжних послуг укладає з Оператором договір про приєднання до Платіжної системи у якості учасника (у двох примірниках). Датою прийняття юридичної особи в учасники Платіжної системи є дата підписання договору про приєднання до Платіжної системи у якості учасника повноважними представниками сторін, за умови реєстрації Національним банком України цього надавача платіжних послуг учасником Платіжної системи, шляхом унесення відомостей про нього до Реєстру платіжної інфраструктури (далі - Реєстр). Якщо протягом цього строку договір про приєднання до Платіжної системи у якості учасника не буде укладено, наданий Оператором дозвіл вважається анульованим.

Новий учасник платіжної системи Фінансовий Світ протягом одного місяця з дня укладання договору приєднання до Платіжної системи в якості учасника укладає з Розрахунковим банком та Оператором Платіжної системи відповідні договори. На підставі укладених попередніх договорів юридична особа виконує підготовчі дії, необхідні для виконання функцій учасника Платіжної системи (зокрема, відкриває рахунок в Розрахунковому банку та забезпечує перерахування грошових коштів для забезпечення розрахунків в межах встановленого Оператором ліміту залишку коштів на рахунку).

Оператор узгоджує з новим учасником платіжної системи Фінансовий Світ, порядок та строки впровадження технологічних процесів по наданню послуг з переказу коштів.

 

Розрахунковий банк, для здійснення відповідної діяльності у Платіжній системі, укладає з Оператором відповідний договір про забезпечення взаєморозрахунків між учасниками Платіжної системи та/або договір про забезпечення розрахунків учасниками Платіжної системи з користувачами (отримувачами). Розрахунковий банк проводить розрахунки за переказами коштів здійсненними у платіжній системі Фінансовий Світ на підставі договірного списання за розрахунковими документами Оператора, у відповідності до діючих нормативних актів.

Розрахунковий банк набуває відповідного статусу в Платіжній системі з дати підписання сторонами договору на обслуговування рахунків учасників для здійснення розрахунків (взаєморозрахунків) за переказами Платіжної системи та має право здійснювати діяльність у Платіжній системі з дня внесення Національним банком відомостей про це до Реєстру платіжної інфраструктури:

До Розрахункових банків встановлюються такі вимоги:

  • вести свою діяльність відповідно до вимог законодавства України;

  • банк відповідає хоча б одному з наступних критеріїв:

    • здійснює розрахунки за рахунками не менше 50 респондентів – надавачів платіжних послуг та іноземних банків протягом не менше 5-ти років;

    • має досвід здійснення розрахунків за рахунками інших фінансових установ не менше 3-х років;

  • банк забезпечує банківську таємницю, захист інформації про засоби і методи забезпечення інформаційної безпеки і персональних даних користувачів відповідно до законодавства України;

  • банк забезпечує безперебійність надання послуг учасникам та Оператору для роботи у Платіжній системі;

  • банк забезпечує відновлення належного надання послуг учасникам та Оператору для роботи у Платіжній системі, в разі його порушення протягом 24 годин;

  • банк виконує обов'язкові нормативи Національного банку, вимоги по забезпеченню заходів з протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму та/або розповсюдження зброї масового знищення;

  • технологічне забезпечення банку дозволяє реалізувати інформаційну взаємодію з учасником Платіжної системи, Оператором, у тому числі з використанням захищеного електронного документообігу, каналів зв’язку, тощо;

  • банк не має права в односторонньому порядку призупиняти (припиняти) надання послуг учасникам та Оператору для роботи у Платіжній системі, за виключенням випадків встановлених чинним законодавством;

  • банк забезпечує контроль за належною якістю надання послуг учасникам, Оператору у межах своєї компетенції та у разі необхідності переглядає результати заходів контролю не рідше одного разу на рік.

 

Отримувачі (фізична особа, юридична особа або фізична особа-суб’єкт підприємницької діяльності, яка зареєстрована відповідно до закону як підприємець та на рахунок якої зараховується сума переказу, або фізична особа яка отримує суму переказу у готівковій формі) можуть користуватися послугами платіжної системи Фінансовий світ шляхом укладання ними договорів про надання фінансових платіжних послуг з переказу коштів без відкриття рахунку(про надання послуг з приймання та переказу платежів) із учасником Платіжної системи та/або Оператором(який є платіжною установою та має право надавати фінансові платіжні послуги з переказу коштів без відкриття рахунку).

ПРИПИНЕННЯ УЧАСТІ УЧАСНИКА

Порядок припинення участі та виключення учасника платіжної системи Фінансовий Світ, який порушує вимоги щодо участі в Платіжній системі або більше їм не відповідає

 

Усі суб’єкти правових відносин ВНУТРІШНЬОДЕРЖАВНОЇ ПЛАТІЖНОЇ СИСТЕМИ «ФІНАНСОВИЙ СВІТ» (далі – Фінансовий Світ або Платіжна система), оператором якої є ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УКРАЇНСЬКА ПЛАТІЖНА СИСТЕМА» (далі – Оператор), а саме учасники платіжної системи Фінансовий Світ та Розрахункові банки мають право припинити участь у платіжній системі Фінансовий Світ за власним бажанням:

шляхом подання Оператору відповідної письмової заяви прямого учасника Платіжної системи про припинення участі у Платіжній системі, що надається ним за 30 днів до дати припинення участі, якщо інше не визначено умовами договору про участь в Платіжній системі або чинним законодавством;

шляхом подання Оператору письмового повідомлення від Розрахункового банку про припинення виконання своїх функції в якості розрахункового банку Платіжній системі, що надається ним за 30 днів до дати припинення виконання цих функцій, якщо інше не визначено чинним законодавством або умовами договору з ним;

в інший спосіб, визначений чинним законодавством.

 

 

Підставою для припинення участі у платіжній системі Фінансовий Світ є:

  • рішення Національного банку України про припинення дії ліцензії на надання послуг з переказу коштів або виключення надавача платіжних послуг з Реєстру платіжної інфраструктури, в т.ч. виключення надавача платіжних послуг зі складу учасників Платіжної системи;

  • рішення Національного банку України про ліквідацію банку;

  • рішення Господарського суду про ліквідацію надавача платіжних послуг чи визнання його банкрутом;

  • рішення вищого органу управління надавача платіжних послуг про його ліквідацію;

  • інші підстави, визначені договором, Правилами роботи Платіжної системи чи чинним законодавством;

 

Оператор може попередньо попереджати щодо можливості припинення участі в Платіжній системі, у разі порушення двох пунктів нижче перерахованих умов, а у разі їх повторних порушень, Платіжна організація має право припинити роботу учасника у Платіжній системі за :

систематичне невиконання зобов'язань (більше 3 разів протягом року), пов'язаних із розрахунками з іншими учасниками Платіжної системи та/або учасниками та отримувачами Платіжної системи;

систематичне подання недостовірної інформації (більше 3 разів), яка потрібна для забезпечення функціонування Платіжної системи та/або для вирішення спорів і конфліктів щодо здійснення переказів через платіжну систему Фінансовий Світ;

порушення надавачем платіжних послуг або її структурним підрозділом технології роботи у Платіжної системи та невиконання вимог інформаційної безпеки платіжної системи Фінансовий Світ;

нездійснення протягом року операцій з переказу коштів через платіжну систему Фінансовий Світ;

з інших підстав, які визначені договором, Правилами роботи Платіжної системи чи чинним законодавством.

 

Оператор при припиненні участі учасником у Платіжній системі проводить перевірку виконання нижче наведених умов:

  • вилучення учасником рекламних матеріалів;

  • проведення остаточних розрахунків з іншими учасниками та/або утримувачами Платіжної системи;

  • надання інформації діючим учасникам – про припинення участі учасником у Платіжній системі.

 

Суб’єкт правових відносин не повинен мати заборгованості перед Оператором та має здійснити всі розрахунки до припинення участі у Платіжній системі. Якщо в результаті перевірки встановлено, що ці вимоги не виконані або виконані частково, то Оператор по узгодженню з суб’єктом правових відносин встановлює новий термін для повного виконання ним цих умов, по закінченню цього терміну перевірка виконання цих вимог поновлюється.

 

Оператор протягом одного місяця після виключення юридичної особи суб’єкта правових відносин із платіжної системи Фінансовий Світ приймає до розгляду претензії по спірних транзакціях такого учасника.

 

Розрахунковий банк після закінчення місячного строку, протягом трьох робочих днів, перераховує залишок коштів із рахунку відкритому у Розрахунковому банку надавачем платіжних послуг для розрахунків у Платіжній системі на його рахунок в обслуговуючому банку та повідомляє про розірвання договірних відносин.

 

Після цього суб’єкт правових відносин підписує з Оператором відповідний договір про припинення участі у платіжній системі Фінансовий Світ.

ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ УЧАСНИКІВ

Учасники ВНУТРІШНЬОДЕРЖАВНОЇ ПЛАТІЖНОЇ СИСТЕМИ «ФІНАНСОВИЙ СВІТ» (далі – Фінансовий Світ або Платіжна система), оператором якої є ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УКРАЇНСЬКА ПЛАТІЖНА СИСТЕМА» (далі – Оператор),

 

мають наступні права:

  • виконувати функції учасника платіжної системи Фінансовий Світ та отримувати послуги Платіжної системи, у відповідності до Правил роботи Платіжної системи, інших внутрішніх документів Платіжної системи, що відповідають чинним нормативним актам;

  • встановлювати розміри тарифів та комісійної винагороди для платників (ініціаторів переказу)/отримувачів в межах граничних розмірів комісійної винагороди в платіжній системі Фінансовий Світ, встановлених Оператором;

  • встановлюють обмеження (ліміти) щодо здійснення користувачами операцій з переказу коштів у відповідності до Правил роботи платіжної системи та нормативних актів;

  • укладати з користувачами Платіжної системи договори про надання фінансових платіжних послуг з переказу коштів без відкриття рахунку;

  • надавати користувачам платіжної системи Фінансовий Світ фінансові платіжні послуги з переказу коштів без відкриття рахунку, у відповідності до Правил роботи Платіжної системи та згідно своїх внутрішніх положень, що відповідають діючим нормативним актам;

  • звертатися до Оператора з питань вирішення спорів, що виникли з іншими учасниками платіжної системи Фінансовий Світ;

  • за письмовою заявою до Оператора на підставі рішення комісії Оператора з вирішення спорів або на підставі рішення суду одержувати відшкодування збитків, що завдані учаснику Платіжної системи внаслідок дій іншого учасників платіжної системи Фінансовий Світ;

  • звертатися до Оператора із скаргами та пропозиціями щодо питань роботи Платіжної системи;

  • запитувати у Оператора інформацію, що необхідна учаснику та пов’язана з роботою у платіжній системі Фінансовий Світ;

  • припинити участь у платіжній системі Фінансовий Світ за власним бажанням;

  • інші права, визначені нормативними актами.

  •  

 

Учасники Платіжної системи мають наступні обов’язки:

 

  • забезпечують надійне функціонування та обслуговування відповідних компонентів апаратно-програмного комплексу Платіжної системи, за допомогою яких здійснюються виконання учасником функціональних обов’язків;

  • відкривають рахунок у Розрахунковому банку Платіжної системи або за вимогою Оператора мінімум у двох Розрахункових банках, для забезпечення безперебійності функціонування фінансової платіжної послуги з переказу коштів без відкриття рахунку через Платіжну систему і взаємозамінності Розрахункового банку з урахуванням особливостей, визначених Правилами роботи платіжної системи Фінансовий Світ;

  • забезпечують внесення коштів на рахунки, відкриті у Розрахункових банках для розрахунків за переказами у платіжній системі Фінансовий Світ, в межах ліміту залишку коштів на рахунку (далі - ліміт), який може бути встановлений Оператором для забезпечення взаєморозрахунків між учасниками Платіжної системи за операціями з переказу коштів за договорами між учасниками Платіжної системи з використанням методу врегулювання взаємних зобов'язань, а також для забезпечення виконання переказів на користь отримувачів - юридичних та фізичних осіб;

  • підтримують у разі необхідності на рахунках у Розрахункових банках, мінімальний розмір грошових коштів відповідно до суми визначеної Оператором;

  • проводять розрахунки учасників Платіжної системи з користувачами (отримувачами) згідно з договірними зобов’язаннями та дотриманням вимог законодавства;

  • здійснюють якісне обслуговування користувачів платіжної системи Фінансовий Світ згідно з договірними зобов’язаннями та Правилами роботи Платіжної системи;

  • сплачують Оператору вартість послуги за здійснення діяльності пов’язаної з переказом коштів, а також за інші послуги відповідно до встановлених тарифів;

  • забезпечують конфіденційність інформації відповідно до укладених договорів;

  • надають консультативну допомогу користувачам платіжної системи Фінансовий Світ;

  • забезпечують розгляд і вирішення конфліктних ситуацій та спірних питань згідно з умовами укладених договорів та порядком, визначеним у платіжній системі Фінансовий Світ;

  • дотримуються вимог законодавства України з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та впроваджують/здійснюють відповідні заходи;

  • забезпечують відображення інформації про кожну операцію з приймання готівки для подальшого переказу та розрахунків між учасниками платіжної системи Фінансовий Світ або учасників Платіжної системи з отримувачами в системі обліку Платіжної системи та у системі автоматизації банку, що обслуговує учасника Платіжної системи/Розрахункового банку Платіжної системи;

  • несуть відповідальність за прийняття необхідних заходів, що забезпечують збереження персональних даних користувачів, в тому числі за зберігання доручень та заяв користувачів із погодженням на використання, обробку та внесення змін в їх персональні дані не менш ніж 3 роки, якщо більший строк не визначений чинним законодавством;

  • забезпечують здійснення інших функції, що визначені законодавством України, договором про приєднання до платіжної системи Фінансовий Світ у якості учасника, Правилами та нормативними документами Платіжної системи;

  • прямий учасник платіжної системи Фінансовий Світ, якому Оператором надано право укладати договори з непрямими учасниками Платіжної системи, зобов’язується:

  • залучати непрямих учасників Платіжної системи в порядку та на умовах, визначених Правилами роботи платіжної системи Фінансовий Світ та чинними нормативними актами;

  • здійснювати реєстрацію пунктів надання платіжних послуг, веб-сайтів та платіжних пристроїв, додатків залученого непрямого учасника у процесинговому центрі у відповідності до вимог Правил роботи платіжної системи Фінансовий Світ;

  • у разі необхідності підтримувати на відповідному рахунку в Розрахунковому банку залишок коштів, необхідний для виконання як власних зобов’язань, так і зобов’язань залучених ним непрямих учасників в Платіжній системі;

  • здійснювати своєчасні розрахунки з іншими учасниками Платіжної системи та Оператором за зобов’язаннями залучених ним непрямих учасників згідно Правил та укладених договорів;

  • нести повну відповідальність за дії залученого ним непрямого учасника при наданні послуг у платіжній системі Фінансовий Світ, в тому числі, за: виконання непрямим учасником вимог Правил роботи Платіжної системи щодо захисту прав платників відповідно до вимог Правил та діючого законодавства (інформування про умови здійснення переказів, надання документу, який підтверджує здійснення переказу, тощо); забезпечення відображення операцій залучених непрямих учасників у порядку та в терміни, визначені Правилами та іншими документами Платіжної системи; забезпечення створення електронних архівів документів (збереження інформації про прийняту готівку, реєстри прийнятих переказів, тощо) залучених непрямих учасників, контроль за цілісністю та захист цих документів під час їх зберігання; відшкодування Оператору й іншим учасникам/контрагентам Платіжної системи у повному обсязі збитків, заподіяних їм внаслідок порушення непрямим учасником умов Правил; за остаточність розрахунків непрямого учасника Платіжної системи з отримувачами; виконання непрямим учасником вимог законодавства у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму.

ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ ОПЕРАТОРА

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УКРАЇНСЬКА ПЛАТІЖНА СИСТЕМА» (далі – Оператор), що є оператором ВНУТРІШНЬОДЕРЖАВНОЇ ПЛАТІЖНОЇ СИСТЕМИ «ФІНАНСОВИЙ СВІТ» (далі – Фінансовий Світ або Платіжна система), має наступні права:

  • визначати правила вступу та Правила роботи (далі – Правила) Платіжної системи;

  • здійснювати контроль за виконанням учасниками платіжної системи Фінансовий Світ договірних зобов’язань перед Оператором;

  • обмежувати або припиняти діяльність у платіжній системі Фінансовий Світ її учасника у випадках, визначених Правилами або відповідним договором та чинним законодавством;

  • обмежувати або припиняти дію наданого права щодо виконання учасником, що приймає перекази за договором іншого учасника, у разі порушення ним умов укладених договорів;

  • установлювати перелік відомостей, які відносяться до конфіденційної інформації або становлять комерційну таємницю;

  • вимагати після розгляду спорів відшкодування збитків, що завдані учасником Оператору та/або іншому учаснику платіжної системи Фінансовий Світ;

  • установлювати тарифи та комісійну винагороду на послуги Оператора;

  • установлювати для учасників платіжної системи Фінансовий Світ ліміт залишку коштів на рахунках відкритих для розрахунків за платіжними операціями з переказу коштів без відкриття рахунку у Платіжній системі у Розрахункових банках, з метою забезпечення взаєморозрахунків між учасниками за платіжними операціями з переказу коштів без відкриття рахунку за договорами між учасниками, з використанням методу врегулювання взаємних зобов'язань, а також може встановлювати ліміт залишку коштів на рахунках учасників платіжної системи Фінансовий Світ, для забезпечення розрахунків цих учасників з користувачами (отримувачами);

  • відмовити у приєднанні до Платіжної системи новому учаснику при його невідповідності критеріям участі у платіжній системі Фінансовий Світ;

  • відмовити в укладенні договору з банком, у разі його невідповідності критеріям, що ставляться Оператором до Розрахункового банку;

  • вживати заходів впливу до учасників у разі виявлення порушень ними Правил та/або укладених договорів із Оператором, іншими учасниками, Розрахунковими банками, та/або із користувачами, еквайрами Платіжної системи, включаючи тимчасове призупинення здійснення операцій учасником або припинення участі в платіжній системі Фінансовий Світ;

  • розширювати перелік послуг Оператора, Платіжної системи;

  • організовувати заходи по просуванню послуг Оператора, Платіжної системи;

  • встановлювати додаткову плату за виконання функцій, що виконуватимуться Оператором;

  • без додаткового узгодження з учасниками передати свої права та обов'язки у відповідності з Правилами третій особі. У разі передачі прав і обов'язків Оператор повідомляє учасників про це шляхом розміщення відповідного повідомлення на власному офіційному сайті Оператора у мережі Інтернет за адресою: finsvit.com.ua;

  • залучати третіх осіб для надання інформаційно-технологічних, а також інших видів послуг, прямо або побічно пов'язаних з виконанням Оператором функцій, покладених Правилами, без додаткового узгодження з учасниками платіжної системи Фінансовий Світ, згідно та у випадках, визначених чиним законодавством;

  • для забезпечення безперебійності функціонування платіжної системи Фінансовий Світ і взаємозамінності відповідних послуг Розрахункових банків залучати мінімум два Розрахункових банки;

  • з урахуванням масштабів та обороту за послугами з переказу коштів учасника платіжної системи Фінансовий Світ вимагати від нього наявності відкритих рахунків мінімум у двох Розрахункових банках для здійснення розрахунків між учасниками або з отримувачами в межах Платіжної системи;

  • встановлювати/змінювати статус Розрахункового банку, технологічного оператора, у тому числі щодо одного або кількох банків;

  • встановлювати/змінювати мінімально необхідний розмір грошових коштів, підтримуваний учасниками Платіжної системи на рахунках, відкритих у Розрахункових банках;

  • повідомляти учасників про встановлення статусу Розрахункового банку, розміщуючи цю інформацію на цьому офіційному веб-сайті Оператора. Додатково інформувати будь-яким іншим доступним способом, в тому числі за погодженими каналами зв'язку, про встановлення цього статусу і про мінімально необхідний розмір грошових коштів, які учасники повинні підтримувати на рахунках в Розрахункових банках;

  • здійснює моніторинг авторизаційних запитів та операцій у платіжній системі Фінансовий Світ, від її учасників та користувачів, приймає рішення про блокування, відхилення авторизаційного запиту у разі його невідповідності параметрам методик управління ризиками Оператора та Правил;

  • встановлювати допустиму частоту переходу учасників з власної ініціативи на обслуговування з одного Розрахункового банку в інший Розрахунковий банк, з припиненням договору з банком. Учасники мають право здійснювати перехід за власною ініціативою з одного Розрахункового банку в інший Розрахунковий банк;

  • встановлювати необхідність і порядок переведення розрахунків у визначений Оператором Розрахунковий банк, за наявності декількох Розрахункових банків;

  • запроваджувати альтернативні канали підтвердження операцій, що здійснюються в платіжній системі Фінансовий Світ;

  • інші права, визначені нормативними актами.

 

Платіжна організація виконує наступні обов’язки:

  • визначає правила роботи, вступу та виходу з Платіжної системи, вносить зміни та доповнення до нормативних, методичних, організаційних та технологічних документів платіжної системи Фінансовий Світ, а також надає ці документи і зміни до них учасникам Платіжної системи;

  • здійснює нагляд за виконанням учасниками нормативних документів платіжної системи Фінансовий Світ;

  • визначає та забезпечує діяльність та розвиток платіжної системи Фінансовий Світ;

  • визначає принципи побудови апаратно-програмного комплексу Платіжної системи, технічні вимоги до його компонентів і забезпечує їх розроблення, випробування, впровадження та розвиток;

  • забезпечує технічну інтеграцію з Розрахунковими банками для проведення розрахунків учасників платіжної системи Фінансовий Світ;

  • визначає технічні вимоги, забезпечення розроблення та впровадження розподілу операцій з переказу коштів та платіжних доручень між Розрахунковими банками для можливості проведення розрахунків учасників Платіжної системи з рахунків, відкритих у декількох Розрахункових банках;

  • визначає форми документів, на підставі яких здійснюється переказ коштів та правила виконання операцій за ними;

  • визначає порядок проведення розрахунків за платіжними операціями з переказу коштів без відкриття рахунку;

  • визначає перелік основних тарифів за надання послуг Платіжної системи, встановлює та узгоджує їх розміри, визначає порядок розподілу комісійної винагороди;

  • встановлює ліміт залишку коштів на рахунку кожному учаснику, для здійснення розрахунків у платіжній системі Фінансовий Світ через Розрахункові банки;

  • встановлює ліміт видачі короткострокових кредитів (за наявності вільних власних коштів) для завершення учасниками Платіжної системи розрахунків (взаєморозрахунків);

  • визначає правила організації безпеки і забезпечує нагляд за їх виконанням;

  • визначає ризики та методи управління ризиками;

  • визначає види обмежень, а також встановлює системні обмеження щодо проведення платіжних операцій з переказу коштів без відкриття рахунку, що ініційовані/видаються в готівковій формі;

  • визначає правила організації захисту інформації у платіжній системі Фінансовий Світ і забезпечує нагляд за їх виконанням;

  • забезпечує генерацію, зберігання та поширення системної ключової інформації;

  • надає учасникам право на переказ коштів (приймання платежів), в тому числі на користь користувачів, з якими укладені договори про надання фінансових платіжних послуг з переказу коштів без відкриття рахунку;

  • надає вільний доступ до потрібної учасникам інформації, що не становить інформації з обмеженим доступом чи банківської таємниці;

  • сприяє врегулюванню конфліктних ситуацій та вирішенню спірних питань та визначає порядок вирішення спірних питань;

  • здійснює адміністративне керування платіжною системою Фінансовий Світ;

  • приймає рішення щодо можливості участі у платіжній системі Фінансовий Світ надавачів платіжних послуг і забезпечує укладання відповідних договорів та надає дозвіл на роботу у Платіжній системі;

  • приймає рішення щодо обмеження або зупинення діяльності учасника - юридичної особи в платіжній системі Фінансовий Світ;

  • представляє платіжну систему Фінансовий Світ у зовнішніх відносинах;

  • визначає маркетингову політику щодо розвитку платіжної системи Фінансовий Світ і забезпечує її проведення;

  • забезпечує подальший розвиток Платіжної системи;

  • має право здійснювати перекази коштів без відкриття рахунку у Платіжній системі на підставі відповідної ліцензії, що надає право надавати фінансові платіжні послуги з переказу коштів без відкриття рахунку та включення в Реєстр платіжної інфраструктури;

  • забезпечує через Розрахункові банки проведення операції з розрахунків за здійсненими через Платіжну систему переказами;

  • забезпечує конфіденційність інформації відповідно до умов укладених договорів;

  • забезпечує здійснення контрольних функцій щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, та встановлює вимоги, що є обов’язковими до виконання усіма учасниками платіжної системи Фінансовий Світ;

  • забезпечує виявлення/реєстрацію/повідомлення СУО фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу;

  • забезпечує у своїй діяльності управління ризиками щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;

  • забезпечує відображення інформації про кожну операцію з прийняття готівки для подальшого переказу через учасників Платіжної системи в системі обліку Оператора  у той самий операційний день (у разі здійснення ініціювання переказу готівки протягом операційного часу), або не пізніше наступного операційного дня (у разі ініціювання переказу після операційного часу);

  • у разі зміни Розрахункового банку у платіжній системі Фінансовий Світ, та/або укладення договору з новим Розрахунковим банком, в передбаченому чинним законодавством порядку направляє відповідне письмове повідомлення Національному банку України, з інформацією про його найменування;

 

виконує функції Процесингового центру платіжної системи Фінансовий Світ:

  • забезпечує оперативне керування АПК та інформаційною безпекою Платіжної системи у межах повноважень, визначених Оператором, забезпечує збір, сортування, інформаційну обробку, реєстрацію та зберігання відповідних операцій Платіжної системи;

  • забезпечує формування, обробку, передачу, одержання та зберігання документів за платіжними операціями з переказу коштів без відкриття рахунку, а також формування відповідних документів на переказ в електронній формі;

  • забезпечує цілодобову безперебійну авторизацію платіжних операцій з переказу коштів без відкриття рахунку відповідно до укладених Платіжною організацією та учасниками договорів;

  • забезпечує підтримку бази даних користувачів (отримувачів) та учасників та формує потрібні форми звітності для них згідно з умовами укладених договорів;

  • забезпечує обмін інформацією з отримувачами (юридичними особами/фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності), у разі технічної інтеграції з такими отримувачами на підставі укладених договорів;

  • забезпечує облік модулів безпеки, структурних підрозділів та платіжних пристроїв учасників Платіжної системи, які включені в роботу АПК Платіжної системи;

  • надає інформацію необхідну для розгляду і вирішення спірних питань та конфліктних ситуацій згідно з умовами укладених договорів та порядком, визначеним Платіжною організацією;

  • інші функції Процесингового центру, що визначені нормативними актами;

 

виконує функції Розрахункового центру платіжної системи Фінансовий Світ:

  • формує платіжні доручення за здійсненими учасниками операціями та після підтвердження учасниками Платіжної системи, які Платіжна організація направляє до Розрахункових банків для забезпечення розрахунків учасників з отримувачами переказів та розрахунків між учасниками Платіжної системи;

  • надає інформацію щодо ініційованих переказів за посередництвом учасників Платіжної системи;

  • складає для учасників потрібну звітність, інформаційні повідомлення про здійсненні Розрахунковими банками розрахунки між учасниками та здійсненні платежі учасниками на користь отримувачів;

  • формує для учасників реєстри прийнятих переказів та/або реєстри виплачених переказів;

  • надає реєстри здійсненних платежів на користь отримувачів, якщо це передбачено умовами укладених учасником Платіжної системи договорів з отримувачами;

  • надає інформацію необхідну для розгляду і вирішення спірних питань та конфліктних ситуацій згідно з умовами укладених договорів та порядком, визначеним Платіжною організацією;

  • інші функції Розрахункового центру, що визначені нормативними актами;

 

виконує інші функції, передбачені Правилами, а також іншими нормативними документами платіжної системи Фінансовий Світ та законодавчими актами.

bottom of page